به گزارش خبرنگار مهر، رحمت صادقی ظهر امروز چهارشنبه در ششمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون اظهار داشت: سالانه بیش از ۱۰ کنفرانی ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار می شود که نتایج حاصل از این کنفرانس ها می تواند به یک نقشه راه کارآمد برای دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود. […]به گزارش خبرنگار مهر، رحمت صادقی ظهر امروز چهارشنبه در ششمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون اظهار داشت: سالانه بیش از ۱۰ کنفرانی ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار می شود که نتایج حاصل از این کنفرانس ها می تواند به یک نقشه راه کارآمد برای دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه امسال تا کنون پنج کنفرانس بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار شده است، افزود: تا پایان سال نیز چهار کنفرانس ملی و بین المللی دیگر در دانشگاه کردستان با محوریت توسعه پایدار منطقه برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه این کنفرانس به همت گروه مهندسی برق دانشگاه کردستان در حال برگزاری است، ادامه داد: این همایش می تواند بستری برای تبادل آخرین دستاوردها و داشته‌های علمی باشد.

صادقی با بیان اینکه دانشگاه در کنار آموزش و تربیت نیروی انسانی و تولید علم، پژوهش و فناوری، توجه ویژه ای به کار آفرینی و اشتغال زایی و مسئولیت اجتماعی در برنامه های خود دارد، یادآور شد: یکی از اهداف این کنفرانس در راستای مسئولیت اجتماعی است که افرادی را از سراسر جهان به استان کردستان و شهر سنندج دعوت کنیم تا ضمن آشنایی با استان و دانشگاه کردستان، بهترین حامیان حوزه علم و فناوری برای ما باشند.

وی در پایان سخنان خود به رتبه دانشگاه کردستان در رتبه بندی جهانی تایمز اشاره کرد و بیان کرد: در رتبه بندی جهانی تایمز دانشگاه کردستان موفق به کسب رتبه ۸۰۱ تا هزار شد و علاوه بر این دانشکده مهندسی برق این دانشگاه نیز رتبه ۶۰۱ تا ۸۰۰ را کسب کرده است.

گفتنی است ششمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون پیش از ظهر امروز با حضور پروفسور فرانک الگوور استاد دانشگاه اشتوتگارت و لئون اورباس استاد دانشگاه تکنولوژی درستن آلمان آغاز شد و پس از برگزاری پنل های تخصصی و ارائه مقالات پذیرفته شده در این همایش فردا به کار خود پایان می دهد.


منبع خبرکزاری مهر