*مهری خوش طینت دانشگاه علم و فرهنگ با مشارکت پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، با اعلام مهلت ارسال مقالات ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی تا ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ تعیین‌شده و وب، ارتباطات و رسانه، محور جدید این دوره از کنفرانس است، زمان برگزاری آن را سوم و چهارم اردیبهشت‌ماه ۹۹ اعلام کرد. تاکنون پنج دوره […]

*مهری خوش طینت

دانشگاه علم و فرهنگ با مشارکت پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، با اعلام مهلت ارسال مقالات ششمین کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی تا ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ تعیین‌شده و وب، ارتباطات و رسانه، محور جدید این دوره از کنفرانس است، زمان برگزاری آن را سوم و چهارم اردیبهشت‌ماه ۹۹ اعلام کرد.

تاکنون پنج دوره این کنفرانس به شکل متوالی برگزار و مقالات فارسی کنفرانس در پایگاه‌های SID و ISC نمایه شده و در حوزه‌ی بین‌المللی نیز تاکنون مقالات انگلیسی در پایگاه IEEE Xplore منتشر شده است.

با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

وب‌پژوهی به‌عنوان یک حوزه‌ بین‌رشته‌ای می‌کوشد علاوه بر جنبه‌های فنی وب که مربوط به رشته‌ کامپیوتر و فناوری اطلاعات است، به سایر جنبه‌های وب نظیر ابعاد اقتصادی، علم‌سنجی، انسانی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، حقوقی و حتی هنری آن نیز بپردازد.

با تکامل وب ۱ و وب جهانی ۲، در کنار رشد فضای سایبری و سهیم شدن کاربر اینترنتی برای انتقال و استفاده داده، به تدریج زمزمه تکامل وب ۲ میان متخصصین رواج پیدا کرد. وب ۳ اصطلاحی است که برای اشاره به وب آینده به کار می‌رود. پس از آنکه اصطلاح وب ۲ برای تکامل اخیر وب رواج یافت، بسیاری از متخصصین، روزنامه نگاران و مسؤلان سایبری، اصطلاح وب ۳ را به کار بردند تا فرضیاتی درباره موج آینده تغییرات اینترنت مطرح کنند.(۲) وب ۳ یعنی Semantic Web از جمله مفاهیم و ساختاریست که در فرایند وب پژوهی مورد توجه قرار می گیرد.

در این دوره موضوع وب، ارتباطات و رسانه به ششمین کنفرانس بین‌المللی «وب‌پژوهی» اضافه شده است. کنفرانس وب‌پژوهی به هر دو زبان فارسی و انگلیسی مقاله می‌پذیرد؛ مهلت ارسال مقالات تا ۴ بهمن‌ماه ۹۸ تعیین شده است.

سایر دوره های برگزار شده  این کنفرانس عبارتند از:

اولین کنفرانس بین المللی وب پژوهی (۱۳۹۴)

دومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی (۱۳۹۵)

سومین کنفرانس بین المللی وب پژوهی (۱۳۹۶)

چهارمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی (۱۳۹۷)

پنجمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی (۱۳۹۸)

  • نویسنده : مهری خوش طینت