به گزارش پیام کنفرانس، گروه فلسفه کارلسروهه- آلمان، کنفرانسی را با عنوان گفتار نفرت: آنچه هست و چگونه انجام می‌شود در روزهای ۲۶ و ۲۷ مارس ۲۰۲۰ برگزار می‌کند. نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که گفتار نفرت به ویژه در اینترنت و رسانه‌های اجتماعی رو به افزایش است. گفتار نفرت و پتانسیل آن برای […]به گزارش پیام کنفرانس، گروه فلسفه کارلسروهه- آلمان، کنفرانسی را با عنوان گفتار نفرت: آنچه هست و چگونه انجام می‌شود در روزهای ۲۶ و ۲۷ مارس ۲۰۲۰ برگزار می‌کند.

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که گفتار نفرت به ویژه در اینترنت و رسانه‌های اجتماعی رو به افزایش است. گفتار نفرت و پتانسیل آن برای آسیب رساندن به افراد و تأثیرات مخرب آن بر دموکراسی و ثبات اجتماعی به طور گسترده در سیاست، رسانه‌ها و عموم مردم مورد بحث قرار می‌گیرد. با این وجود ، نگاه دقیقتر به بحث‌های عمومی نشان می‌دهد که سخن گفتن از نفرت  با وجود تلاش های گاه و بیگاه برای تعریف دقیق، هنوز هم مبهم است. بر این اساس برخی از نویسندگان منحصراً بر خصومت در اینترنت متمرکز شده‌اند ، برخی دیگر سخنرانی نفرت با مسائل کلامی و احساسی معادل می‌کنند و برخی دیگر «گفتار نفرت» را مترادف با اصطلاحات قانونی مانند «تحریک توده ها» می‌دانند. بر این اساس سؤالاتی که مطرح است این است که گفتار نفرت دقیقا چیست؟ آیا یک مفهوم اصلی وجود دارد که با اصطلاح «گفتار نفرت» بیان شده است؟ دقیقا چه اتفاقی می‌افتد که گفتار نفرت باعث آسیب می‌شود؟ و سؤالاتی از این قبیل.

با توجه به این توضیحات، علاقمندان به موضوعات فوق می‌توانند با ارسال آثار خود به آدرس ایمیل inga.bones@kit.edu  در این کنفرانس مشارکت نمایند.

مهلت ارسال آثار تا پایان روز ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://philevents.org/event/show/۷۴۳۳۴ مراجعه گردد.
 


منبع خبرکزاری مهر