به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رمضان محمدی در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی «آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر» با بیان اینکه تاریخ و سیره اهل بیت (ع) یکی از مهمترین مسائل بشری است گفت: این مساله یک موضوع بین‌المللی است به دین و مسلک خاصی هم تعلق ندارد حتی دهریون هم […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رمضان محمدی در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی «آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر» با بیان اینکه تاریخ و سیره اهل بیت (ع) یکی از مهمترین مسائل بشری است گفت: این مساله یک موضوع بین‌المللی است به دین و مسلک خاصی هم تعلق ندارد حتی دهریون هم به مسائل اهل بیت (ع) توجه داشته‌اند.

دبیرعلمی کنفرانس بین‌المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت در دوره معاصر با بیان اینکه متأسفانه در مطالعات حوزه اهل بیت (ع) دقت و توجه لازم صورت نگرفته است گفت: آسیب‌هایی در مطالعات خاورشناسان و برادران اهل تسنن وجود دارد که نیاز به اصلاح و بازنگری دارد.

انتقاد از دوباره کاری در سیره اهل بیت (ع)

وی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری چنین همایش‌هایی تدوین کامل سیره اهل بیت (ع) است گفت: در این زمینه باید پژوهشگران و دانشجویان به مسائل اهل بیت (ع) ورود جدی پیدا کنند و زندگی حضرات معصومین (ع) را به صورت دقیق مورد مطالعه قرار دهند.

دبیر علمی این کنفرانس بین‌المللی با اشاره به اجحاف‌هایی که در خصوص سیر و زندگانی ائمه اطهار (ع) گفت: متأسفانه دوباره‌کاری و رونویسی یکی از آسیب‌هایی جدی در مطالعات اهل بیت (ع) است.

حجت الاسلام محمدی با تاکید بر اینکه برگزاری همایش یک کار مقدماتی برای اصلاح و بازنگری در سیره زندگی اهل بیت است گفت: در این کنفرانس بین‌المللی بیش از ۱۰ مرکز داخلی و ۲۰ مرکز علمی و پژوهشی خارجی از کشورهایی مانند انگلستان، الجزایر، کانادا و عراق حضور دارند.

گفتنی است کنفرانس بین‌المللی آسیب شناسی مطالعات تاریخ اهل بیت (ع) با حضور وبیناری بیش از ۴۰ صاحب مقاله و سخنران در قالب ۶ پنل تخصصی که با مشارکت پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی و آستان قدس رضوی روز پنج شنبه ۸ آبان ماه برگزار شد.


منبع: خبرکزاری مهر