دوشنبه , ژانویه 17 2022
خانه / آخرین اخبار / اجتماعی / افزایش افراط‌گرایی و خشونت در آلمان از طریق اعتراض به محدودیت‌های کرونا

افزایش افراط‌گرایی و خشونت در آلمان از طریق اعتراض به محدودیت‌های کرونا

سرویس بین الملل ارتباط امروز: مطالعات بنیاد آمادئو آنتونیو نشان می‌دهد که گروه‌های راست افراطی تلاش می‌کنند تا با نفوذ در گردهمایی‌های منکران کرونا، اندیشه‌های خود را در میان آن‌ها ترویج دهند. این بنیاد نسبت به افزایش خشونت و افراط‌‌گرایی در جامعه آلمان هشدار داده است.

منکران کرونا از ابتدای همه‌گیری به اقدامات دولت فدرال آلمان اعتراض کرده‌اند. اما در ماه‌های اخیر، اعتراضات آن‌ها شیوه‌ای جدید به خود گرفته است و به نظر می‌رسد که راست‌گرایان افراطی در حال تهییج معترضان و همچنین ترویج اندیشه‌های خود در میان آن‌ها هستند. به همین دلیل کارشناسان بنیاد آمادئو آنتونیو در برلین معتقدند که جنبش مخالفان واکسیناسیون و انکارکنندگان کرونا در حال ترویج اندیشه‌های گروه‌های راست افراطی در آلمان و به ویژه در شهر زاکسن هستند.

“تیمو راین‌فرانک”، مدیر عامل بنیاد آمادئو آنتونیو در این باره گفت: «راست‌گرایان افراطی از ابتدای همه‌گیری کرونا تلاش کرده‌اند تا از شرایط به نفع خود سواستفاده کنند. اقدامات این گروه باید توسط پلیس و نیروهای امنیتی مورد پیگیرد قرار گیرد. همچنین گروه راست افراطی “ زاکسآزاد”  که طیف گسترده‌ای از اعتراضات ضددموکراتیک را از طریق سرویس پیام‌رسان تلگرام با ۱۰۰ هزار عضو، بسیج می‌کند؛ باید مورد پیگیرد قرار گیرد.

مایکل ناتکه، متخصص دفتر فرهنگی زاکسن و از اعضای تحریریه تاگس‌تسایتونگ برلین نیز در این باره گفت:«ما شاهد یک فضای عجیبی در میان معترضان هستیم. متاسفانه جنبش معترضان به واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونا شکلی رادیکال به خود گرفته است و ما نگران حوادث بدی در آینده هستیم.» دوریتا کورته از انجمن کولوریدو نیز گفت: «در کمال ناباوری، معترضان مسئولان دولتی را به مرگ تهدید می‌کنند و تلاش‌های زیادی برای ارعاب گسترده افراد در جامعه صورت می‌گیرد. توهین‌های کلامی نیز مدت‌ها است که به اوج رسیده است. باید هرچه زودتر جلوی این جنبش گرفته شود.»

انتهای پیام/

درباره‌ی editor

editor

حتما ببینید

دهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «کلیک دو» منتشر شد

به گزارش پیام کنفرانس؛ مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه دو تهران از انتشار دهمین شماره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *