دوشنبه , ژانویه 17 2022
خانه / آخرین اخبار / آغاز نهضت درختکاری در منطقه۱۳ با هدف توسعه فرهنگ محیط ‌زیست

آغاز نهضت درختکاری در منطقه۱۳ با هدف توسعه فرهنگ محیط ‌زیست

به گزارش پیام کنفرانس؛ شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به آغاز نهضت درختکاری در محلات این منطقه  با هدف  توسعه و حفظ فضاهای سبز شهری خبر داد .

دکتر علی احمدی، شهردار منطقه با اشاره به آغاز نهضت درختکاری در محلات این منطقه  با هدف توسعه فرهنگ محیط ‌زیست گفت : با توجه به اهمیت فضای سبز در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان و همچنین کاشت نهال در حاشیه معابر و بدنه بزرگراه‌ها در قالب طرح نهضت درختکاری در سطح محلات آغاز شد.
به گفته او ، شهروندان می توانند از تاریخ ۶ دی ماه تا ۱۵ اسفند ماه، از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ درخواست خود را برای تهیه و کاشت نهال در منازلشان ثبت نمایند.
شهردار منطقه ادامه داد : گونه های گیاهی که برای این طرح در نظر گرفته شده متناسب با شرایط آب و هوایی شهر تهران و با اولویت گونه های مقاوم به کم آبی و سایر تنش های محیطی بوده و شهروندان می توانند با توجه به گونه های موجود و متناسب با باغچه منازلشان ،حداکثر تا ۴ نهال را درخواست کنند.
دکتر علی احمدی با بیان اینکه ، اطلاع رسانی نهضت درختکاری توسط مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز با نصب بنر در سطح منطقه و همچنین از طریق فضای مجازی انجام می شود یادآور شد: این مراکز آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان و ارائه مشاوره تخصصی پیرامون کاشت نهال می باشند.

درباره‌ی sara piraneh

sara piraneh

حتما ببینید

دهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «کلیک دو» منتشر شد

به گزارش پیام کنفرانس؛ مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه دو تهران از انتشار دهمین شماره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *