یکی از ساکنان نیویورک به نام استفن گربر،مدعی شد اطلاعات شخصی او در میان انبوهی از اطلاعاتی بوده است که در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به دست هکرها افتاده است و روز جمعه در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو شکایتی تنظیم کرد و خواستار آن شد که این شکایت برای همه افرادی که اطلاعات شخصی شان درز پیدا کرده است، به عنوان یک شکایت گروهی مورد رسیدگی قرار گیرد. زیرا توییتر تا به امروز به شکل غیرقابل توضیحی در مطلع کردن قربانیان این آسیب پذیری خاص رابط کاربری برنامه نویسی اپلیکیشن، کوتاهی کرده است.

به گزارش ارتباط امروز، گربر مدعی است که توییتر ظاهرا برایش مهم نیست و وسعت این درز اطلاعات را پنهان کرده است. وی ایراد رابط کاربری برنامه نویسی اپلیکیشن توییتر را عامل دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی کاربران این پلتفرم شبکه اجتماعی شامل نام کاربری، نشانی ایمیل و شماره تلفن می داند.

گربر خواستار صدور حکمی برای توییتر و ملزم کردن این شرکت به استخدام حسابرسان امنیتی برای تست و بررسی سیستمهایش و پیاده سازی و داشتن برنامه امنیتی برای حمایت از محرمانگی کاربرانش و همچنین پرداخت خسارت مالی نامشخصی شده که احتمالا بالاتر از پنج میلیون دلار است.

ماجرا از آنجا آغاز می شود که کاربر ناشناسی در ژانویه در سایت هکری بریچ فوروم، دیتابیسی را منتشر کرد که مدعی بود حاوی اطلاعات شخصی صدها میلیون کاربر توییتر است. ولی توییتر اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که اطلاعات فروش رفته در اینترنت با بهره برداری از آسیب پذیری سیستمهای توییتر به دست آمده است و اطلاعات منتشر شده، احتمالا مجموعه ای از اطلاعاتی است که پیش از این از طریق منابع مختلف، قابل دسترس شده بود.

مطالب جذاب در همین زمینه:*

نقض حریم خصوصی کاربران فیسبوک
راهبرد توییتر برای مبارزه با اخبار جعلی ناموفق است
مبارزه با شیوع اطلاعات غلط و جعلی

انتهای پیام/

editor

By editor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *