تاکنون ۷۵ درصد مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت عملیاتی شده است، گفت: در این جلسه مصوباتی در خصوص فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی، افزایش درمان ناباروری و تامین پوشش درمان ناباروری منعقد شد.

دکتر حسین فرشیدی معاون بهداشت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه جلسه قرارگاهجوانی جمعیت همچنین گفت: اکنون تا ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری زوجین را بیمه تقبل می‌کند. هزینه ها در این حوزه ها بسیار بالا است و بیمه سلامت و دیگر بیمه ها به جد وارد کار شده است. در تلاشیم که در بخش‌های دولتی با پرداخت‌های منظم‌تر در بخش ناباروری خدمات را افزایش دهیم.

پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی “وبدا” در انعکاس گزارش نشست امروز قرارگاه جوانی جمعیت از قول دکتر فرشیدی خبر داد که مقرر شده جلسات قرارگاه جوانی جمعیت در استان‌ها با حضور روسای دانشگاه‌ها و استانداران با تاکید بر میزان فعالیت و رشد جمعیت اقدامات صورت گرفته و تقویت آن از لحاظ فنی و لجستیک برگزار شود.

گفتنی است قرارگاه جوانی جمعیت یکی از قرارگاه های بسیار مهمی است که در سطح وزارت بهداشت تشکیل می‌شود، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وزارت بهداشت، نمایندگان مجلس و حوزه ریاست جمهوری در آن حضور دارند.

انتهای پیام/

editor

By editor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *