اوشن‌گیت، شرکت صاحب زیردریایی اکتشافی تایتان  که در حین شیرجه به سمت بقایای کشتی تایتانیک منفجر شد؛ با انتشار بنر قرمز رنگی در وبسایت شرکت، برچیده شدن تمام عملیات کاوشگری و تجاری این شرکت را اعلام کرد.

به گزارش ارتباط امروز به نقل از اسوشیتدپرس پس از انفجار زیردریایی تایتان در ماه ژوئن که منجر به کشته شدن هر پنج سرنشین زیردریایی شد، مقامات ایالات متحد و کانادا در حال انجام تحقیقات در مورد علل این حادثه هستند.در این‌حال، گارد ساحلی ایالات متحده موفق شد بخشی از بقایای انسانی و همچنین بقایای در زیردریایی تایتان را بازیابی کند. انتظار می‌رود که بررسی این بقایا درک درستی از علت انفجار ارائه دهد.
پیش‌تر جان موژه، دریاسالار گارد ساحلی ایالات متحده، گفت که تکه‌هایی از زیردریایی تایتان که حدود یک ساعت و ۴۵ دقیقه پس از شیرجه رفتن به ژرفای چهار هزار متری اقیانوس، تماس خود را با کشتی پشتیبانی از دست داده در بستر اقیانوس اطلس ـ در فاصله ۵۰۰ متری از دماغه کشتی غرق شده تایتانیک ـ پیدا شد.

«تایتان» یک شناور دریایی و یا زیردریاپیما بود. تفاوت اصلی زیردریاپیماها با زیردریایی‌ها در این است که زیردریاپیماها باید توسط یک کشتی پشتیبانی شوند و انرژی محدودی دارند. «تایتان» درحالیکه تا رسیدن به بقایای کشتی تایتانیک دو ساعت راه داشت ارتباطش را با کشتی پشتیبانی از دست داد. بقایای کشتی تایتانیک که در سال ۱۹۱۲ پس از برخورد با کوه یخ غرق شد و بیش از ۱۵۰۰ مسافرش کشته شدند، حدود ۱۴۵۰ کیلومتری «کیپ کاد» در ماساچوست قرار دارد.

انتهای پیام/

editor

By editor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *