علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه دومین روز از اجلاس مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار در دیدار با دستیار مدیر کل فائو گفت: با توجه به شرایط نامطلوب جنگل‌های زاگرس به دلیل کمبود آب و آفاتی که به این جنگل هجوم آورده‌اند، از فائو انتظار داریم که در این رابطه به ما کمک کند. حفظ محیط زیست حفظ حیات است و ما امنیت غذایی و امنیت حیات را جدای از یکدیگر نمی‌دانیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست وی افزود: با توجه به تغییر اقلیم، شرایط برای تهیه غذا دشوارتر شده و امیدواریم غذای سالم در اختیار همه قرار بگیرد و تعداد بیشتری از جمعیت بشر زیر خط فقر نروند. از فائو انتظار داریم تا با تدبیر مناسب از طریق کشاورزی، صنعت و … کمک کند غذای مورد نیاز مردم جهان تامین شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به شرایط نامطلوب جنگل‌های زاگرس به دلیل کمبود آب و آفاتی که به این جنگل هجوم آورده‌اند، گفت: از فائو انتظار داریم که در این رابطه به ما کمک کند چرا که تغییر اقلیم در جنگل‌های زاگرس ما به شدت مشکلساز شده و پوشش گیاهی این منطقه در حال دگریسی است.
در ادامه دیدار، الوائر با اشاره به درخواست‌های سلاجقه برای کمک به ائتلاف گرد و غبار و کاهش استفاده از سموم و کودها در تولید غذا گفت: انتظار دارم که از این به بعد بازدیدهای بیشتری را از کشور شما داشته باشم. فائو تمام تلاش خود را در جهت این دو خواسته شما می‌کند.
وی همچنین بر اهمیت اجرای استراتژی و برنامه اقدام ائتلاف برای بسیج منابع و اراده سیاسی و تقویت همکاری‌های جهانی تاکید کرد و همکاری‌های بین‌المللی را لازمه کاهش منشا و تأثیر این توفان‌ها بر مردم، جوامع و اقتصادها دانست.

انتهای پیام/

editor

By editor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *