کاخ سفید می گوید که جو بایدن دستور داده است که یک “شیء” جدید در ارتفاع بالا که در آسمان بالای آب های آلاسکا ظاهر شده بود توسط جنگنده های آمریکایی سرنگون شود. گزارشها حاکیست بقایای کشف شده تاکنون برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه FBI در کوانتیکو، ویرجینیا منتقل شده است.

جان فرانسیس کِربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی، در یک جلسه توجیهی روز جمعه گفت که این شی در بالای قلمرو ایالات متحده در ارتفاع ۴۰۰۰۰ فوتی شناور بود و یک “تهدید معقول” برای ایمنی ترافیک هوایی غیرنظامیان است. کربی گفت که این “شیء” به اندازه یک “خودروی کوچک” و “بسیار بسیار کوچکتر” از بالن جاسوسی است که هفته گذشته سرنگون شد.

به گزارش ارتباط امروز به نقل از ایندیپندنت، این در حالیست که پیش از این، محموله “دست نخورده” بالون جاسوسی چینی در آب های کارولینای جنوبی پیدا شده است. این محموله که بنا به گزارش ها به اندازه یک اتوبوس است، از زمانی که آخر هفته گذشته توسط جت های جنگنده ارتش آمریکا سرنگون شد، در اقیانوس اطلس بوده است.

دستگاههای اطلاعاتی ایالات متحد فاش کردند این بالون که هشت روز بر فراز حریم هوایی ایالات متحده گذرانده است، “بخشی از برنامه بزرگتر بالون های نظارتی چین” است. در همان حال پکن همچنان آن را رد می کند.

انتهای پیام/

assadi

By assadi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *